PÓŁKOLONIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

WE WROCŁAWIU

Nasza LETNIA PRZYGODA to półkolonie dla przedszkolaków
spędzone w naturze: w parku, w lesie, nad rzeką – a wszystko to tak naprawdę
w mieście, we Wrocławiu!

Gwarantujemy dużo śmiechu, atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu, a do tego aspekt dydaktyczny. Będziemy się uczyć natury – co można robić, jak się bawić, „co w trawie piszczy”, jak zachować ostrożność itp.

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław

Koncepcja wakacji, zajęć i organizacji półkolonii zbliżona do leśnych przedszkoli.

Atrakcyjne zajęcia oraz opiekę zapewni nam doświadczona i wykwalifikowana kadra.

Kameralne grupy – maksymalnie 12 dzieci na jednym turnusie!

3 LOKALIZACJE we Wrocławiu:

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław
półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław
półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław
półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław

Przykładowe tematy realizowane w ramach dni półkolonijnych:

Poszukiwacze skarbów

Przygody z mapą i kompasem

Podróż kosmiczna

Leśna muzyka

Na tropie zwierząt (tych małych i tych większych)

Eksperymenty i doświadczenia

I wiele więcej!

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław

Wszystko to w BLISKOŚCI Z NATURĄ, która jest dla nas największym nauczycielem.

Podczas każdego z turnusów odbędą się zajęcia ruchowe, plastyczne i sensoplastyczne, muzyczne, zajęcia z elementami mindfulness dla Dzieci, a przede wszystkim dużo aktywności na dworze, w parku, lesie, na polanie.

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław

Podczas naszych przygód Dzieci będą miały okazje m. in:

Pobawić się w błocie (błotna kuchnia, czyż nie brzmi idealnie ;))

Zrobić leśną, naturalną biżuterię

Malować naturą (ziemią, liśćmi, kwiatkami itp. – tworzenie własnych farb)

Zbudować domki dla skrzatów/wróżek

Pozbierać wszystko, na co ma się ochotę – patyczki, kamienie, zioła, liście i zobaczyć, do czego mogą nam posłużyć

Zapleść wianki i inne bardzo niezbędne ozdóbki

Zrobić własne instrumenty muzyczne (z patyków, szyszek, kamieni) i zagrać na koncercie

W deszczową porę poskakać swobodnie i dowolnie po kałużach

i wieeeeele innych atrakcji…

Korzyści płynące z udziału w półkolonii:

Kontakt z naturą i odpoczynek od technologii

Budowanie odporności

Praca z wyobraźnią

Lepsza koncentracja

Dużo nauki poprzez zabawę

Współdziałanie, współdecydowanie

Kontakt z rówieśnikami

A przede wszystkim:

Wakacje bez nudy – mnóstwo atrakcji, zabawy, ruchu!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Tygodniowe turnusy organizujemy przez cały lipiec i sierpień

Każdy turnus trwa od poniedziałku do piątku

Letnią przygodę organizujemy w 3 lokalizacjach we Wrocławiu: Biskupin, Kazanów, Ołtaszyn

Dzień półkolonijny trwa od godz. 8.00 do godz. 16.30

Zajęcia zaczynamy o godz. 9.00 - do tego czasu wszyscy uczestnicy muszą być już na miejscu, by wspólnie móc rozpocząć nową przygodę

W razie wyjątkowo niesprzyjającej pogody zajęcia odbywają się w odpowiednio przystosowanej Sali (pamiętajmy jednak, że nie ma złej pogody - są źle dobrane ubrania)

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Na naszej Letniej Przygodzie nie ma stricte adaptacji, jest tak dużo atrakcji, że dzieci do tej pory bardzo szybko się aklimatyzowały i odnajdowały w nowej grupie.

Dużo zależy od dziecka, ale dzięki licznym atrakcjom – dzieci bardzo szybko się aklimatyzują i nie mieliśmy jeszcze przypadku, aby jakieś dziecko miało problem z adaptacją. W razie jakichkolwiek trudności jesteśmy zawsze z Państwem w kontakcie.

Staramy się, by dzieci bardzo łagodnie weszły w nową grupę. Dzięki temu, że półkolonie są w formie zabawy  (wyprawa po skarb, huśtanie się na hamakach, zawody leśno – sportowe, itd), dzieciom bardzo szybko mija czas, co pozwala uniknąć stresu związanego z wyczekiwaniem na rodzica. Oczywiście, kiedy macie Państwo wątpliwości, że Waszemu dziecko może być trudniej, prosimy o kontakt telefoniczny. Podpowiemy, jak można przygotować dziecko do naszych półkolonii. Gdyby jednak, po wszystkich próbach zachęcania dziecka,  zdarzyło się (przez ostatnie 3 lat nie mieliśmy takiej sytuacji), że dla kogoś półkolonie, to za duży stres, to oczywiście można zrezygnować. Dla dzieci ma to być przede wszystkim dobra zabawa 🙂

W trakcie naszych półkolonii dzieci wyruszają na 3-4 godzinne wyprawy (oczywiście robimy przerwy, odpoczywamy, bawimy się, jest dużo atrakcji, dzięki czemu dzieci chętniej przemierzają dalsze trasy).

– Dobrze, aby maluszek chętny był do chodzenia (nie korzystamy z wózków i nie nosimy dzieci na rękach). 

– Dziecko komunikujące na poziomie podstawowym swoje potrzeby, 

– dziecko potrafiące samodzielnie jeść,

– Odpieluchowane.

– znajomość podstawowych komunikatów bezpieczeństwa (stop, trzymamy się razem, podaj mi proszę rękę itd) – jesteśmy grupą i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze 🙂

Półkolonie trwają od godz. 8:00-16:30. Można przyprowadzić dziecko max do godz. 9:00 (później jemy śniadanie, szykujemy się i ruszamy w trasę). Odebrać dziecko można po powrocie do bazy, najlepiej po obiedzie między 15:00-16:30. Oczywiście rozumiemy jeżeli sporadycznie jest potrzeba odebrać/przyprowadzić dziecko w innych godzinach (prosimy o ustalanie takich sytuacji wcześniej z opiekunkami), jednak prosimy o przyprowadzanie dzieci przed godz. 9:00 i odbieranie po godz.15:00, ułatwi nam to organizację dnia 😉

Przed rozpoczęciem turnusu, na który jest zapisane Państwa dziecko, dostaniecie od nas formularz z prośbą o wypełnienie najważniejszych informacji o dziecku. Jest tam informacja o ewentualnych alergiach. My zgłaszamy to do firmy cateringowej, z którą współpracujemy i dziecko dostaje posiłki z wykluczeniem alergenu. Oczywiście opiekunowie również dostają taką informację i dopilnowują, aby dziecko nie było narażone na alergen

W umowie widnieje zapis, że do 30 dni przez rozpoczęciem możecie Państwo zrezygnować. Natomiast z racji, iż choroba jest nagła, to jeżeli tylko mamy wolny termin na innym turnusie, przesyłamy do Państwa taką propozycję zmiany terminów.

Tak, można. Przy czym przed rozpoczęciem turnusu, rodzic lub opiekun prawny dziecka, na które został przepisany karnet, musi dopełnić wszelkich formalności (podpisać umowę, wypełnić formularz informacyjny itd.)

Nasza Letnia Przygoda, to Leśna przygoda, dzieci bardzo dużo czasu spędzają na dworze. Pamiętajmy, że nie ma złej pogody, są źle dobrane ubrania. Zawsze prosimy rodziców o przygotowanie ubrań adekwatnych do zapowiadanej pogody. W deszczu również super się bawimy.

W razie wyjątkowo niesprzyjającej pogody zajęcia odbywają się w odpowiednio przystosowanej Sali.

Nasz dzień trwa od 8:00-16:30. W tym czasie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Są jednak pewne punkty dnia, które pozwalają dzieciom w bezpieczny sposób funkcjonować i czuć się u nas pewnie i swobodnie. Pamiętajmy jednak, że organizujemy czas dzieciom, a z nimi nie zawsze można zrealizować wszystko według wcześniej określonego planu  🙂 To żywe istoty, za którymi chcemy podążać, być blisko nich a przede wszystkim z nimi w partnerskiej i równej relacji.  Jak to jednak u nas zazwyczaj wygląda? 

 • 8:00-9:00 

Schodzenie się dzieci. Swobodny czas na zabawę, rysowanie, interakcję w grupie. Przywitanie się ze wszystkimi.

 • 9:00-9:45 

Śniadanie, poranna toaleta, szykowanie się do wyprawy. 

 • 9:45/10:00- 13:00/14:30

WYPRAWA – a na wyprawie…..to zależy od dnia, możliwości dzieci, pogody, samopoczucia. Jednak jak najwięcej czasu chcemy spędzać blisko natury. Spacer, zabawy w parku, w lesie, na polanie i wiele innych ciekawych atrakcji. 

Dzieci nie tylko spacerują, ale przede wszystkim mają czas na swobodną zabawę, naukę i doświadczenia. Na wyprawie oczywiście przerwa, na drugie śniadanie i mały piknik. 

 • 13:00-14:30 

Obiad – czasem najpierw zupa ,odpoczynek i później drugie danie, a czasem zupa i drugie danie jednocześnie. Wszystko zależy od tego, o której godzinie wracamy do naszej bazy. Ważne jednak, że gdy jest taka potrzeba wśród dzieci, to wracamy wcześniej, bo to dla nich tworzymy to miejsce. 

 • 15:00-16:30 

Swobodne zabawy,gry i zabawy, czas odpoczynku, relaksu i powrót dzieci do domu. W między czasie jemy również podwieczorek.

Cieszyć się razem z dzieckiem na super przygodę 😉 

Przygotować niezbędny sprzęt na wyprawy (dokładny opis wysyłamy przed rozpoczęciem turnusu), m.in. wygodny plecak (zapinany dodatkową klamerką z przodu żeby nie spadał podczas biegania), bidon na wodę, preparat na kleszcze i komary, ubrania na zmianę, drugie śniadanie, czapka/chustka/kapelusz, krem z filtrem

KWOTA OBEJMUJE:

PLN 890 Turnus
 • 5 dni opieki sprawowanej przez doświadczoną i sprawdzoną kadrę w godzinach od 8.00 do 16.30
 • Zajęcia edukacyjne - ruchowe, plastyczne i sensoplastyczne, muzyczne, zajęcia z elementami mindfulness dla Dzieci, a przede wszystkim dużo aktywności na dworze, w parku, lesie, na polanie.
 • Pełne wyżywienie – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek
 • Ubezpieczenie NNW
 • Dodatkową atrakcję – niespodziankę
 • Przy zakupie więcej niż jednego turnusu lub zapisie więcej niż jednego Dziecka – 50 zł zniżki za każdy (promocje nie łączą się).
 • Dla stałych klientów (którzy korzystali w poprzednich edycjach) promocyjna cena – 790 zł (do 15 maja) lub 840zł (po 15 maja)😀

Nasza kadra:

PÓŁKOLONIE dla Przedszkolaków Wrocław

współwłaścicielka sieci „Leśnych żłobków i przedszkoli Po sąsiedzku” oraz Akademii Zabawy „Po sąsiedzku”(DalejMamy Kids). Od 2010 roku zajmuję się organizacją opieki nad dziećmi. Ukończyłam studia pedagogiczne, przez wiele lat pracowałam jako opiekunka dziecięca (nie będę ukrywać, że było to bardzo dawno temu ;)). W firmie zajmuję się tworzeniem nowych rozwiązań, projektów, zarządzaniem finansami, dokumentacją i komunikacją z urzędami. Wspieram moją wspólniczkę we wszystkich działaniach, w zarządzaniu zespołem, komunikacji z klientami (Rodzicami), w poszukiwaniu rozwiązań w różnych, czasem też tych trudniejszych sytuacjach. 

 

Oprócz tego jestem też trenerem, coachem biznesu – chętnie dzielę się nie tylko wiedzą zdobytą na studiach, licznych kursach, ale przede wszystkim doświadczeniem, praktyką. Uwielbiam pisać biznesplany i towarzyszyć klientom i klientkom w tworzeniu ich firm, projektów.

PÓŁKOLONIE dla Przedszkolaków Wrocław

współwłaścicielka sieci ,,Leśnych żłobków i przedszkoli Po sąsiedzku’’ oraz Akademii Zabawy „Po sąsiedzku” (DalejMama Kids). Od 10 lat pracuję z dziećmi. Swoją pracę zawodową zaczynałam od stanowiska Opiekunki Dziecięcej, gdzie zdobywałam nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie. Studiowałam psychologię i ukończyłam szkołę pedagogiczną. Na co dzień jestem również wykładowcą na Kursie Pedagogicznym.

Zarówno jako wykładowca, jak i właściciel placówek edukacyjnych w swojej pracy jestem przede wszystkim wsparciem merytorycznym i organizacyjnym dla Kadry, Dzieci i Rodziców. Swoją pasję, którą jest psychologia rozwoju, przekształciłam w swój codzienny zawód, co daje mi motywację do codziennego działania i tworzenia kreatywnych, bliskościowych i pełnych zrozumienia przestrzeni dla dzieci. 

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław

koordynator Akademii Zabawy Po sąsiedzku.  Magister historii na Uniwersytecie Wrocławskim.  Przez kilka lat pracował jako animator multimedialny prowadząc kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo był wychowawcą oraz kierownikiem kolonii i półkolonie  W swoim doświadczeniu zawodowym łączy pasję do dzieci, zdolność organizacji oraz zamiłowanie do tabelek 🙂 W Akademii Zabaw Po Sąsiedzku to wsparcie logistyczno-organizacyjne.  Kamil to pasjonat i kolekcjoner klocków . Dodatkowo jest członkiem stowarzyszenia „Zbudujmy to!”, które zrzesza fanów klocków LEGO.

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław

Nasze wsparcie organizacyjne i nie tylko. Pracuje z nami od kilku lat w ramach różnych projektów, m.in  Akademia Rozwoju DalejMama, Akademia Zabawy Po Sąsiedzku, Leśne Żłobki i Przedszkola Po sąsiedzku.

„Dobry duch” wszystkich przedsięwzięć. To Agnieszkę możecie najczęściej spotkać w naszych mediach społecznościowych. Mimo, że na stałe mieszka w Warszawie i obecnie jest pełnoetatową Mamą dwójki Maluszków, to dla naszych pomysłów zawsze znajdzie czas i energię.

Kadra Kozanów

półkolonie we Wrocławiu, Wrocław przedszkola leśna

Jestem absolwentką Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoje doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobywałam poprzez opiekę indywidualną, jak również spełniałam się w roli cioci w grupie żłobkowej.

Cechuje mnie odpowiedzialność, troska, empatia oraz życzliwe nastawienie. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo i dobro dziecka. Potrafię budować relacje oparte za zaufaniu, otwartej komunikacji oraz przyjaznej atmosferze.

Największą satysfakcję z pracy daje mi uśmiech i radość dzieci. Od zawsze w moim życiu doświadczałam wielu twórczych aktywności, dlatego teraz chcę pokazywać najmłodszym świat z różnych perspektyw. Zawsze dbam o kreatywne spędzanie czasu oraz uwielbiam korzystać z chwil spędzonych wśród natury.

półkolonie we Wrocławiu, Wrocław przedszkola leśna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam studia pedagogiczne na specjalizacji „Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna”. Jestem osobą empatyczną, radosną i dobrze zorganizowaną. Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje mi nie tylko możliwość rozwoju, ale i ogromną radość i satysfakcję. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne.

Kadra Biskupin

półkolonie we Wrocławiu, Wrocław przedszkola leśna

Ola prowadziła nasze Leśne półkolonie w zeszłorocznej edycji.

Jestem studentką IV roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Spośród proponowanych ścieżek kształcenia wybrałam psychologię kliniczno-wychowawczą dzieci i młodzieży. Psychologia rozwoju to dziedzina, w której nieustannie się kształcę. Uczęszczam również do szkoły policealnej, gdzie zdobywam kwalifikacje Opiekunki Dziecięcej. Podstawą moich relacji z dziećmi jest empatia i zaufanie. Okazywanie wsparcia i niesienie pomocy to dla mnie priorytet. Uśmiech i radość dzieci jest dla mnie inspiracją oraz motywacją na każdy kolejny dzień.

półkolonie we Wrocławiu, Wrocław przedszkola leśna

Jestem studentką czwartego roku wychowania fizycznego na AWF we Wrocławiu. Od małego sport nie jest mi obcy. Specjalizuję się  głównie w zajęciach fitness oraz pływaniu. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, gdzie jako instruktor pływania zapoznaje ich ze środowiskiem wodnym i pomagam w nabywaniu nowych umiejętności. Podczas mojej pracy na pierwszym miejscu stawiam bezpieczeństwo, a także zrozumienie i dobrą zabawę 🙂

Kadra Ołtaszyn

półkolonie we Wrocławiu, Wrocław przedszkola leśna

Ukończyłam studia licencjackie z Poradnictwa i Pomocy Psychopedagogicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie studiuję na studiach magisterskich z Pedagogiki Opiekuńczej z Terapią, również na Uniwersytecie. Od zawsze interesowała mnie praca z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Wcześniej głównie udzielałam się wolontaryjnie, czy też poprzez dawanie dzieciom korepetycji lub praca z osobami z niepełnosprawnościami. Chcę się dokształcać i rozwijać w zakresie pedagogiki i cały czas aktualizuję swoją wiedzę. Mam 2-letnie doświadczenie pracy jako wychowawca na półkoloniach. Uwielbiam pracę z grupą dzieci i czuję się w tym bardzo dobrze.

półkolonie we Wrocławiu, Wrocław przedszkola leśna

Karolina prowadziła nasze Leśne półkolonie w zeszłorocznej edycji.

Jestem studentką Bezpieczeństwa Narodowego oraz pracuję jako opiekunka do dzieci. Aktywnie i kreatywnie spędzam czas z moimi podopiecznymi. Zamiłowanie do pracy z dziećmi rozwijam od wielu lat. Zawsze szybko łapałam dobry kontakt z dziećmi, a dzięki pracy w harcerstwie, mogłam te relacje budować i pogłębiać. Uwielbiam zwiedzać nowe, ciekawe miejsca, daje mi to dużo radości  – tyle samo co uśmiechy dzieci. Praca z nimi daje dużo motywacji do działania.

CENNIK:

Turnus Letniej Przygody – 890 zł, cena w przedsprzedaży (przy zapisach do 15.05.2023 r.) – 840 zł

Przy zakupie więcej niż jednego turnusu lub zapisie więcej niż jednego Dziecka – 50 zł zniżki za każdy (promocje nie łączą się).

Dla stałych klientów (którzy korzystali w poprzednich edycjach) promocyjna cena – 790 zł 😀

Przy zapisach do 15 czerwca 2023 r. obowiązuje zadatek w wysokości 350 zł (pozostała kwota płatna jest na 2 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu

Do końca promocji pozostało:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
error: Content is protected !!

Leśne półkolonie dla Przedszkolaków

LETNIA PRZYGODA

PROMOCJA TURNUS 6

550zł

PROMOCJA TURNUS 7

500zł

półkolonie dla Przedszkolaków Wrocław, leśne półkolonie Wrocław
lesne polkolonie po sasiedzku akademia zabawy

LAST MINUTE

na drugi turnus 10-14 lipca

OŁTASZYN

700zł

Przy rezerwacji Wpisz kod: 

turnus2 

Promocja z okazji DNIA DZIECKA

W dniach 1 - 2 czerwca cena turnusu Letniej Przygody to 760zł.

Wpisz kod: wakacje2023
a aktualna cena
obniży się o 130zł