LAST MINUTE
na drugi turnus 10-14 lipca
OŁTASZYN
700zł
Przy rezerwacji Wpisz kod:
turnus2
Gwarantujemy dużo śmiechu, atrakcji, ruchu na świeżym powietrzu, a do tego aspekt dydaktyczny. Będziemy się uczyć natury – co można robić, jak się bawić, „co w trawie piszczy”, jak zachować ostrożność itp.
Atrakcyjne zajęcia oraz opiekę zapewni nam doświadczona i wykwalifikowana kadra.
Kameralne grupy – maksymalnie 12 dzieci na jednym turnusie!
Poszukiwacze skarbów
Przygody z mapą i kompasem
Podróż kosmiczna
Leśna muzyka
Na tropie zwierząt (tych małych i tych większych)
Eksperymenty i doświadczenia
Podczas każdego z turnusów odbędą się zajęcia ruchowe, plastyczne i sensoplastyczne, muzyczne, zajęcia z elementami mindfulness dla Dzieci, a przede wszystkim dużo aktywności na dworze, w parku, lesie, na polanie.
Pobawić się w błocie (błotna kuchnia, czyż nie brzmi idealnie ;))
Zrobić leśną, naturalną biżuterię
Malować naturą (ziemią, liśćmi, kwiatkami itp. – tworzenie własnych farb)
Zbudować domki dla skrzatów/wróżek
Pozbierać wszystko, na co ma się ochotę – patyczki, kamienie, zioła, liście i zobaczyć, do czego mogą nam posłużyć
Zapleść wianki i inne bardzo niezbędne ozdóbki
Zrobić własne instrumenty muzyczne (z patyków, szyszek, kamieni) i zagrać na koncercie
W deszczową porę poskakać swobodnie i dowolnie po kałużach
Kontakt z naturą i odpoczynek od technologii
Budowanie odporności
Praca z wyobraźnią
Lepsza koncentracja
Dużo nauki poprzez zabawę
Współdziałanie, współdecydowanie
Kontakt z rówieśnikami
Tygodniowe turnusy organizujemy przez cały lipiec i sierpień
Każdy turnus trwa od poniedziałku do piątku
Letnią przygodę organizujemy w 3 lokalizacjach we Wrocławiu: Biskupin, Kazanów, Ołtaszyn
Dzień półkolonijny trwa od godz. 8.00 do godz. 16.30
Zajęcia zaczynamy o godz. 9.00 - do tego czasu wszyscy uczestnicy muszą być już na miejscu, by wspólnie móc rozpocząć nową przygodę
W razie wyjątkowo niesprzyjającej pogody zajęcia odbywają się w odpowiednio przystosowanej Sali (pamiętajmy jednak, że nie ma złej pogody - są źle dobrane ubrania)
Na naszej Letniej Przygodzie nie ma stricte adaptacji, jest tak dużo atrakcji, że dzieci do tej pory bardzo szybko się aklimatyzowały i odnajdowały w nowej grupie.
Dużo zależy od dziecka, ale dzięki licznym atrakcjom – dzieci bardzo szybko się aklimatyzują i nie mieliśmy jeszcze przypadku, aby jakieś dziecko miało problem z adaptacją. W razie jakichkolwiek trudności jesteśmy zawsze z Państwem w kontakcie.
Staramy się, by dzieci bardzo łagodnie weszły w nową grupę. Dzięki temu, że półkolonie są w formie zabawy (wyprawa po skarb, huśtanie się na hamakach, zawody leśno – sportowe, itd), dzieciom bardzo szybko mija czas, co pozwala uniknąć stresu związanego z wyczekiwaniem na rodzica. Oczywiście, kiedy macie Państwo wątpliwości, że Waszemu dziecko może być trudniej, prosimy o kontakt telefoniczny. Podpowiemy, jak można przygotować dziecko do naszych półkolonii. Gdyby jednak, po wszystkich próbach zachęcania dziecka, zdarzyło się (przez ostatnie 3 lat nie mieliśmy takiej sytuacji), że dla kogoś półkolonie, to za duży stres, to oczywiście można zrezygnować. Dla dzieci ma to być przede wszystkim dobra zabawa 🙂
W trakcie naszych półkolonii dzieci wyruszają na 3-4 godzinne wyprawy (oczywiście robimy przerwy, odpoczywamy, bawimy się, jest dużo atrakcji, dzięki czemu dzieci chętniej przemierzają dalsze trasy).
– Dobrze, aby maluszek chętny był do chodzenia (nie korzystamy z wózków i nie nosimy dzieci na rękach).
– Dziecko komunikujące na poziomie podstawowym swoje potrzeby,
– dziecko potrafiące samodzielnie jeść,
– Odpieluchowane.
– znajomość podstawowych komunikatów bezpieczeństwa (stop, trzymamy się razem, podaj mi proszę rękę itd) – jesteśmy grupą i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze 🙂
Półkolonie trwają od godz. 8:00-16:30. Można przyprowadzić dziecko max do godz. 9:00 (później jemy śniadanie, szykujemy się i ruszamy w trasę). Odebrać dziecko można po powrocie do bazy, najlepiej po obiedzie między 15:00-16:30. Oczywiście rozumiemy jeżeli sporadycznie jest potrzeba odebrać/przyprowadzić dziecko w innych godzinach (prosimy o ustalanie takich sytuacji wcześniej z opiekunkami), jednak prosimy o przyprowadzanie dzieci przed godz. 9:00 i odbieranie po godz.15:00, ułatwi nam to organizację dnia 😉
Przed rozpoczęciem turnusu, na który jest zapisane Państwa dziecko, dostaniecie od nas formularz z prośbą o wypełnienie najważniejszych informacji o dziecku. Jest tam informacja o ewentualnych alergiach. My zgłaszamy to do firmy cateringowej, z którą współpracujemy i dziecko dostaje posiłki z wykluczeniem alergenu. Oczywiście opiekunowie również dostają taką informację i dopilnowują, aby dziecko nie było narażone na alergen
W umowie widnieje zapis, że do 30 dni przez rozpoczęciem możecie Państwo zrezygnować. Natomiast z racji, iż choroba jest nagła, to jeżeli tylko mamy wolny termin na innym turnusie, przesyłamy do Państwa taką propozycję zmiany terminów.
Tak, można. Przy czym przed rozpoczęciem turnusu, rodzic lub opiekun prawny dziecka, na które został przepisany karnet, musi dopełnić wszelkich formalności (podpisać umowę, wypełnić formularz informacyjny itd.)
Nasza Letnia Przygoda, to Leśna przygoda, dzieci bardzo dużo czasu spędzają na dworze. Pamiętajmy, że nie ma złej pogody, są źle dobrane ubrania. Zawsze prosimy rodziców o przygotowanie ubrań adekwatnych do zapowiadanej pogody. W deszczu również super się bawimy.
W razie wyjątkowo niesprzyjającej pogody zajęcia odbywają się w odpowiednio przystosowanej Sali.
Nasz dzień trwa od 8:00-16:30. W tym czasie dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Są jednak pewne punkty dnia, które pozwalają dzieciom w bezpieczny sposób funkcjonować i czuć się u nas pewnie i swobodnie. Pamiętajmy jednak, że organizujemy czas dzieciom, a z nimi nie zawsze można zrealizować wszystko według wcześniej określonego planu 🙂 To żywe istoty, za którymi chcemy podążać, być blisko nich a przede wszystkim z nimi w partnerskiej i równej relacji. Jak to jednak u nas zazwyczaj wygląda?
Schodzenie się dzieci. Swobodny czas na zabawę, rysowanie, interakcję w grupie. Przywitanie się ze wszystkimi.
Śniadanie, poranna toaleta, szykowanie się do wyprawy.
WYPRAWA – a na wyprawie…..to zależy od dnia, możliwości dzieci, pogody, samopoczucia. Jednak jak najwięcej czasu chcemy spędzać blisko natury. Spacer, zabawy w parku, w lesie, na polanie i wiele innych ciekawych atrakcji.
Dzieci nie tylko spacerują, ale przede wszystkim mają czas na swobodną zabawę, naukę i doświadczenia. Na wyprawie oczywiście przerwa, na drugie śniadanie i mały piknik.
Obiad – czasem najpierw zupa ,odpoczynek i później drugie danie, a czasem zupa i drugie danie jednocześnie. Wszystko zależy od tego, o której godzinie wracamy do naszej bazy. Ważne jednak, że gdy jest taka potrzeba wśród dzieci, to wracamy wcześniej, bo to dla nich tworzymy to miejsce.
Swobodne zabawy,gry i zabawy, czas odpoczynku, relaksu i powrót dzieci do domu. W między czasie jemy również podwieczorek.
Cieszyć się razem z dzieckiem na super przygodę 😉
Przygotować niezbędny sprzęt na wyprawy (dokładny opis wysyłamy przed rozpoczęciem turnusu), m.in. wygodny plecak (zapinany dodatkową klamerką z przodu żeby nie spadał podczas biegania), bidon na wodę, preparat na kleszcze i komary, ubrania na zmianę, drugie śniadanie, czapka/chustka/kapelusz, krem z filtrem
właścicielka sieci “Leśnych żłobków i przedszkoli
Po sąsiedzku’’ oraz Akademii Zabawy “Po sąsiedzku” (DalejMama Kids). Od 10 lat
pracuję z dziećmi. Swoją pracę zawodową zaczynałam od stanowiska Opiekunki
Dziecięcej, gdzie zdobywałam nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim
doświadczenie. Studiowałam psychologię i ukończyłam szkołę pedagogiczną. Na co
dzień jestem również wykładowcą na Kursie Pedagogicznym.
Zarówno jako wykładowca,
jak i właściciel placówek edukacyjnych w swojej pracy jestem przede wszystkim
wsparciem merytorycznym i organizacyjnym dla Kadry, Dzieci i Rodziców. Swoją
pasję, którą jest psychologia rozwoju, przekształciłam w swój codzienny zawód,
co daje mi motywację do codziennego działania i tworzenia kreatywnych,
bliskościowych i pełnych zrozumienia przestrzeni dla dzieci.
koordynator Akademii Zabawy Po sąsiedzku. Magister historii na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez kilka lat pracował jako animator multimedialny prowadząc kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo był wychowawcą oraz kierownikiem kolonii i półkolonie W swoim doświadczeniu zawodowym łączy pasję do dzieci, zdolność organizacji oraz zamiłowanie do tabelek 🙂 W Akademii Zabaw Po Sąsiedzku to wsparcie logistyczno-organizacyjne. Kamil to pasjonat i kolekcjoner klocków . Dodatkowo jest członkiem stowarzyszenia “Zbudujmy to!”, które zrzesza fanów klocków LEGO.
Nasze wsparcie organizacyjne i nie tylko. Pracuje z nami od kilku lat w ramach różnych projektów, m.in Akademia Rozwoju DalejMama, Akademia Zabawy Po Sąsiedzku, Leśne Żłobki i Przedszkola Po sąsiedzku.
„Dobry duch” wszystkich przedsięwzięć. To Agnieszkę możecie najczęściej spotkać w naszych mediach społecznościowych. Mimo, że na stałe mieszka w Warszawie i obecnie jest pełnoetatową Mamą dwójki Maluszków, to dla naszych pomysłów zawsze znajdzie czas i energię.
Jestem absolwentka Terapii Zajęciowej z Akademii wychowania fizycznego we Wrocławiu. Aktualnie studiuje Pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkolna. Swoje doświadczenie zyskałam po 3 latach studiów i byciem najstarszą siostra 4 mojego rodzeństwa. Cechuje mnie odpowiedzialność troska oraz rodzinne nastawienie. Potrafię budować relacje na otwartej i swobodnej konwersacji. Uważam, że kreatywność to podstawa, a czas zabawy spędzony na dworze to idealny czas i miejsce do jej pełnego wykorzystania.
Hej! Mam na imię Ania i czas spędzany z dziećmi od zawsze był dla mnie wyjątkowy. Jestem studentką pedagogiki na poziomie magisterskim, gdzie zdobywam teoretyczną wiedzę, którą przełożyć mogę na praktykę w pracy z podopiecznymi.
Bardzo ważna jest dla mnie komunikacja, która uwzględnia emocje oraz potrzeby każdej strony. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu i towarzyszyć im w poznawaniu świata i zdobywaniu nowych doświadczeń.
Ola prowadzi nasze Leśne półkolonie już 3 edycję.
Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Spośród proponowanych ścieżek kształcenia wybrałam psychologię kliniczno-wychowawczą dzieci i młodzieży. Psychologia rozwoju to dziedzina, w której nieustannie się kształcę. Uczęszczam również do szkoły policealnej, gdzie zdobywam kwalifikacje Opiekunki Dziecięcej. Podstawą moich relacji z dziećmi jest empatia i zaufanie. Okazywanie wsparcia i niesienie pomocy to dla mnie priorytet. Uśmiech i radość dzieci jest dla mnie inspiracją oraz motywacją na każdy kolejny dzień.
Cześć, mam na imię Agnieszka i jestem studentką. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam dzięki wieloletniej działalności w harcerstwie oraz pracy jako wychowawca kolonijny. Na co dzień prowadzę zajęcia z gry na gitarze dla dzieci i młodzieży. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość! Zawsze staram się tworzyć inspirujące i kreatywne środowisko, które pomaga dzieciom rozwijać swoje umiejętności i wzbudza w nich ciekawość do odkrywania świata.
Karolina prowadzi nasze Leśne półkolonie już 3 edycję.
Aktualnie kończę studiować kierunek bezpieczeństwo narodowe. Po zajęciach na uczelni pracuję jako opiekunka i aktywnie spędzam czas ze swoją podopieczną. Zamiłowanie do pracy z dziećmi mam już od wielu lat a dobry kontakt z nimi łapałam od razu. Przez osiem lat działałam w harcerstwie i to właśnie tam nauczyłam się obcowania z naturą oraz pracy z najmłodszymi. Uwielbiam poznawać nowe a zarazem ciekawe miejsca co daje mi dużo radości. Praca z dziećmi daje mi dużo motywacji do działania i rozwijania się.”
Jestem studentką bioinformatyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uwielbiam spędzać aktywny czas w naturze, gdzie mogę łączyć swoją pasję do przyrody z zamiłowaniem do ruchu.
Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i radość, ponieważ mogę dzielić się swoją wiedzą oraz entuzjazmem, inspirując młodych odkrywców do poznawania piękna otaczającego nas świata. Jako wychowawczyni na półkoloniach leśnych, stawiam na bezpieczną, ale pełną przygód i niezapomnianych wrażeń atmosferę, która sprzyja nauce i rozwojowi każdego uczestnika.
Turnus Letniej Przygody – 890 zł, cena w przedsprzedaży (przy zapisach do 15.05.2023 r.) – 840 zł
Przy zakupie więcej niż jednego turnusu lub zapisie więcej niż jednego Dziecka – 50 zł zniżki za każdy (promocje nie łączą się).
Dla stałych klientów (którzy korzystali w poprzednich edycjach) promocyjna cena – 790 zł 😀
Przy zapisach do 15 czerwca 2023 r. obowiązuje zadatek w wysokości 350 zł (pozostała kwota płatna jest na 2 tygodnie przed rozpoczęciem turnusu
To przestrzeń, w której znikają troski, a pojawia się mnóstwo RADOŚCI
©2022 Akademia-Posasiedzku.pl, made with <3 by Anna Kot
na drugi turnus 10-14 lipca
OŁTASZYN
Przy rezerwacji Wpisz kod:
turnus2